مقایسه جالب خودروهای ایرانی

در تازه‌ترین بررسی انجام شده درباره وضعیت کیفی خودروهای سواری داخلی، خودرو تینا – محصول شرکت نیسان که در پارس خودرو مونتاژ می‌شود، توانست در خردادماه با کمترین امتیاز منفی رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. از این خودرو در دو ماه نخست امسال تنها ۱۱۲ دستگاه از پارس خودرو مونتاژ شد…

رده‌های دوم و سوم جدول کیفیت خودروهای سواری داخلی نیز به خودرو دیگر شرکتهای ژاپنی یعنی نیومزدا۳ و نیسان ماکسیما اختصاص یافت.

اما در پایین این رده‌بندی نام خودروهایی مانند سایپا X131 پارس خودرو، سایپا X132 ، پژو روآ سال، سایپا X131 و MVM 110 به چشم می‌خورد.

در خرداد امسال در مجموع ۲۲ مدل خودروی سواری مورد ارزیابی کیفی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران قرار گرفتند که از بین آنها ۱۲ خودرو در سطح خیلی خوب و ۱۰ خودرو در سطح خوب ارزیابی کیفی شدند.

در بخش فنربندی، تعلیق و فرمان MVM530 بیشترین نمره منفی را گرفت. در بخشهای موتور و انتقال قدرت نیز مدل دیگر MVM یعنی MVM110 حائز بیشترین نمره منفی شد.

در بخش تجهیزات الکتریکی، سایپا X131 بدترین وضعیت را داشت. در بخشهای تزئینات داخلی و خارجی و صداهای غیرعادی پژو روآ سال بالاترین منفی را بدست آورد. در بخش بدنه، سایپا X131 پارس خودرو بدترین وضعیت را داشت. خودرو سایپا X131 در بخش نفوذ آب بیشترین نمرات منفی را کسب کرد و سایپا X132 نیز در بخش رنگ حائز بیشترین نمره منفی شد.

کاپرا، صدرنشین وانت‌ها

اما در گروه وانت در خرداد ماه امسال در مجموع هفت مدل خودرو مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند که در این بین دو مدل در سطح خوب، یک مدل در سطح قابل قبول و سه مدل نیز در سطح حداقل قابل قبول مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند.

در گروه وانت، وانت کاپرا صدرنشین شده و وانت مزدا تک کابین، وانت شوکا، وانت پیکان تبریز، وانت دیزل زامیاد، وانت نیسان سی.ان.جی و وانت مزدا دوکابین رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در بخش فنربندی، تعلیق و فرمان وانت شوکا بیشترین نمره منفی را گرفت. در بخشهای موتور و انتقال قدرت، تجهیزات الکتریکی، صداهای غیرعادی و رنگ وانت پیکان تبریز بیشترین نمره منفی را کسب کرد. در بخش ترمز وانت دیزل زامیاد حائز بیشترین نمره منفی شد. در بخشهای تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و نفوذ آب وانت مزدا دو کابین بدترین وضعیت را داشت.

مطالب مرتبط:

 

 

به اشتراک بگذاريد :
 • نوشته: kutini
 • تاریخ: 25 جولای 2011
 • يك نظر
 • 
  حسين در ساعت 9:47 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: نوامبر 2011

  نچ نچ نچ. اشغال ترين ماشين

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما:

  تبادل لینک : |