بیوگرافی رضا صادقی+عکس تولدش

 

رضاصادقي رضا صادقي، 25 مرداد 1358 در شهر بندرعباس چشم به جهان گشود و اصالتش از شهريست زيبا به نام ميناب (آناميس). نظر به اينكه در خانواده مذهبي و مقيد چشم به دنيا گشوده بود ، ابتدا خواندن را با تلاوت قرآن آغاز كرد ، علاقه مندي او به مسائل هنري باعث شد تا در زمينه موسيقي فعاليتش را آغاز كند. 

سال 1368 ابتداي راه و به نوعي اولين جرقه فكري او بود با توجه به اينكه در آن سالها منطقه بندرعباس امكانات بسيار محدودي براي فراگيري داشت ، او با مطالعه كتابهاي متفاوت در اين زمينه ساختار فكري خود را در مورد اين هنر بسيار رويايي و لطيف استحكام بخشيد.علاقه مندي او به موسيقي مدرن باعث شد تا از نگاه موزيسين هاي بزرگ براي بعد كاري خود استفاده كند در سال 1371 اولين آهنگ خود را به نام راز عشق ساخت. شايد در آن سالها كارهاي او مورد قبول واقع نمي شد زيرا تفكرات به سوئي ديگر سوق گرفته بود.در سال 1372 اولين كار را در قالب كاست ارايه كرد كه به نام همان رازعشق بود اما از حق نگذريم هيچ نوع بار هنري نمي شد در آن پيدا كرد اما حركتي تازه بود.در سال 1373 با كمي دقت دومين كار خود را به نام بال پرواز ارايه کرد كه كاستش نظر عموم را نسبت به كارهاي او جلب کرد و او با شوق بيشتري به كسب تجربه و اطلاعات گام به جلو برداشت.بنا به دلايلي در سال 1374 به طور موقت دست از كارهاي هنري برداشت و شايد همان مدت براي او مدت زمان پر باري بود و اواخر سال 1374 بود كه با ارائه كاستي تحت نام كلاغ غارغاري شروع دوباره اما تا حدودي قوي تر از قبل را تجربه كرد. علاقه زياد او به هنرمنداني چون استاد چشم آذر و بيات باعث شد تا به كارهاي ايشان و بزرگاني ديگر توجه خاص داشته باشد.و كارهاي او تحت شعاع آنها قرار گرفت البته او در زمينه شعر و ادبيات فعاليت دارد و ارادت او به شاعراني چون اخوان ثالث ، حافظ ، مولانا ، سهراب سپهري ، شاملو و ماگوت بيگل باعث شد ذهنيت فكري آنها را در راه خود نورپردازي كند.البته لازم به ذكر است كه نود و پنج درصد كارهاي او با كلامهاي خود اوست. 

در سال 1375 كاست گل لاله را ارائه داد كه به نوعي با كارهاي قبلي او تفاوت داشت.او سير نسبتا صعودي را دنبال كرد به طوري كه در سال 1376 بندرقديم ، 1377 مستانه و ديوانه در سال 1378 روياي شيرين و ده ثانيه را با هم در يك سال ارائه داد.سال 1379 سال آرامش و كسب تجربه بود. يك حادثه زيبا در روياهاي او لحظه ها را برايش سرشار كرده بود تا اينكه در سال 1380 كاست « عاشقم من » را كه با گيتار اجرا شد را به بازار ارائه داد كه مورد استقبال خاصي قرار گرفت البته اين كاست قبل از اينكه ويرايش شود به بازار رفت كه در مورد آن جاي بحثي طولاني است.آن حادثه زيبا و رويايي نگاه تازه او به عشق و عاشق شدن بود و ديدن زشتيها را با نگاه ديگر. او مدت 8 سال پيراهين مشكي به تن داشت و همه مردم او را مشكي پوش مي شناختند تا اينكه در سال 1381 كاست حكايت مشكي پوش را به مردمي تقديم كرد كه سالها او را با مهرشان به اوج سوق مي دادند.حكايت مشكي پوش ، آغازي است براي حركتي ار نوع مشكي پوش براي دنياي زيبا كه مشكي هم در آن زيبايي جاي خاصي دارد.رضا صادقي با همسفري آهنين به سوي دنياي سبز فردا به پيش مي رود. 

مطالب مرتبط:

 

 

به اشتراک بگذاريد :
 • نوشته: kutini
 • تاریخ: 28 سپتامبر 2011
 • 2 نظر
 • 
  رزا در ساعت 10:05 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: فوریه 2013

  رضا واقعاً کولاک کردی :عاشقتم همشهری

  مریم چگنی در ساعت 8:55 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: سپتامبر 2013

  خدامیدونه باآهنگات چه خاطراتی رومرورمیکنم ایشاالله که همیشه سلامت باشی وآهنگای خاطره انگیزتری بسازی

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما:

  تبادل لینک : |